KAFT X TEMA
ORMANA DÖNÜŞEN BİR SERİ
ERITHIA → LIRIEN → ALEURIN
 
‘20 → ‘21 → ‘22 → ‘23

SERİNİN HİKAYESİ:

Doğanın yaratıcı sahnesindeki her varlık, kendi benzersiz titreşimiyle varoluşun gizemli senfonisine eşlik eder.

KAFT X TEMA
 

Bu özel seriden satın alacağın her bir tişört ile TEMA’ya 2 adet fidan bağışında bulunmuş olacaksın. Seçtiğin tasarımla sen de bu hikayeye ortak olabilirsin.

Ekosistemlerde her şey birbirine bağlıdır ve her türün varlığı, doğal dengenin sürekliliği için vazgeçilmezdir. Türler verdikleri hayatta kalma mücadelesi, üreme ve besin zinciri ile oluşmuş ilişkiler ağı birbirine sıkı sıkı bağlanarak ekosistemin dinamik dengesini tesis ederler.

Bu yüzdendir ki her bir türde diğer türlerin izine rastlamak mümkündür.

ERITHIA

Su yaşamdır. Yağmur karadaki canlıların su ile buluşmasıdır. Karasal ekosistemlerdeki tüm canlıların yaşamı yağmur damlalarına bağlıdır. Bir bölgedeki yağmurun miktarı ve dağılışı, o bölgedeki canlıları türlerini, miktarını aradaki tüm ilişkilerini şekillendirir.

LIRIEN

Balık sürülerinin öngörülemez fakat uyumlu hareketleri sucul ekosistemlerin dinamik dengesinin işaretidir. Bu sürekli yer değiştirme, sucul ekosistemlerde canlıların hayatta kalma ve uyum sağlama becerilerinin göstergesidir.

ALEURIN

Ağaçların rüzgarla dansı ise doğanın güç ve esneklik arasındaki hassas dengesini yansıtırken, bu titreşim esnasında yayılan tohum ve polenlerle birlikte yeni yaşam alanlarının başlangıcınına eşlik eder.

Doğada hiçbir iş küçük ya da önemsiz değildir; tüm varlıklar, kendi özgün hareket ve enerjisiyle ekosistemlerin devamlılığına katkıda bulunurlar.

Geçmişte Neler Yaptık?

2020

12.500

 

2021

34.240

 

2022

46.774

 

2023

62.000

 

Fidan bağışlandı.

‘20
Planterra

Şimdiye Kadar Ormana
Dönüşen Tasarımlarımız

 
‘20 → ‘21 → ‘22
Tasarımlarımız fidanlara
dönüşmeye devam ediyor.
‘22
Treveblo
‘22
Lueanda
‘22
Voglemu